AMBALAJ ATIKLARININ YETKİLENDİRİLMİŞ KURULUŞU

Ankara Nallıhan Hüsamettin Değirmenci Ortaokulu Öğrencilerinin Çağrısına PAGÇEV Kayıtsız Kalmadı

PAGÇEV olarak ambalaj atıklarının verimli bir şekilde kaynakta ayrı toplanmasının en önemli ayağı olan halkın eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi çalışmalarına tüm Türkiye’de devam etmekteyiz.

Hüsamettin Değirmenci Ortaokulu öğrencileri ekranlardan yayınlanan PAGÇEV kamu spotumuzu izleyerek, bizlere mektup yazıp göndermişlerdi.

Mektuplarında, bizleri içtenlikle okullarına davet ederek, ambalaj atıklarını ayrı biriktirmek istediklerini ve sistemi daha verimli bir hale getirebilmek adına sınıflarına koymak üzere biriktirme kutuları talep ettiklerini belirmişlerdi.

PAGÇEV olarak bu çağrıya sessiz kalmayıp heyecanla 3 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’ nın Nallıhan ilçesine öğrencilerimizi ziyarete gittik. Ziyaretimizde öğrenciler ile tanışarak, çevre ve geri dönüşümle ilgili eğitim verdik. Eğitim esnasında bizlerden talep ettikleri ambalaj atık biriktirme kutularını teslim ederek, kaynakta ayrı toplama sistemine nasıl destek olabileceklerini anlattık.

Okul bahçesine kurulan atölye ile gün boyu çevre ve geri dönüşüm ile ilgili resimler yapan çocuklar, kahramanımız PAG ile gönüllerince eğlendiler.