AMBALAJ ATIKLARININ YETKİLENDİRİLMİŞ KURULUŞU

Bursa Yıldırım Belediyesi Çevre Haftası Ve Geri Dönüşüm Günleri İle Çocuklarımız Eğlenerek Geri Dönüşümü Öğreniyor!

Yıldırım Belediyesi ile birlikte düzenlenen çevre haftası etkinlikleri bu yıl, yaklaşık olarak 2500 kişilik çocuk, genç ve öğretmenlerden oluşan yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Bayrak Alanı’nda düzenlenen programa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ömer Aykan, Yıldırım Askerlik Şubesi Başkanı Doğan Yavaş, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bürokratları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin konuşması ile başlayan programda Çevre Duyarlılığı ve Geri Dönüşüm konularına değinildi. Konuşmanın ardından Başkan Edebali, Yıldırım Belediyesi Müzik Akademisi öğrencilerinden oluşan Çevre Korosu ile birlikte ‘Çevremize Sahip Çıkalım’  şarkısını seslendirdi.

Şenlik havasında geçen program miniklerin dans gösterisi ve eğlenceli aktivitelerle devam ederken etkinliğe katılan çocuklar, PAG ile birbirinden eğlenceli oyunlar oynadılar. Dağıtılan rüzgar gülleri ve balonlar ile gönüllerince eğlenen öğrenciler, sahne alan müzik grubu ile coşkulu vakit geçirdiler.

Programın devamında öğrencilerinin geri dönüşüm malzemelerinden hazırladıkları kıyafetlerin sergilendiği ‘Geri Dönüşüm Defilesi’ izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Alana kurulan oyun parkurunda, engellerden geçen çocuklar, kucaklarında taşıdıkları ambalaj atıklarını doğru kutulara atarak kıyasıya yarıştılar. Günün sonunda yarışmada dereceye giren öğrencilere sürpriz hediyeler verildi.