AMBALAJ ATIKLARININ YETKİLENDİRİLMİŞ KURULUŞU

Çanakkale Belediyesi Çevre Günü'nü Çocuklar İle Birlikte Çeşitli Etkinlikler İle Kutladı

Bu yıl Çanakkale Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen Çevre Haftası etkinliklerinde yine birbirinden eğlenceli programlar yer aldı. Etkinlikler kapsamında, temiz ve sağlıklı bir çevre bilincine vurgu yapıldı.

5 Haziran Çevre Günü nedeni ile düzenlenen program kapsamında ilk olarak, çevre yürüyüşü ile başlayan etkinlik, bölgedeki eko okulları öğrencilerinin geri dönüşüm malzemelerinden elde edilen ürünlerle hazırladıkları sergi açılışı gerçekleştirildi. Sergi açılışına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları Rebiye Ünüvar ve Özleyiş Çetin, Belediye Meclis Üyesi Bilge Şimşek ile Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürü M. Uğur Yüksel’in yanı sıra eko okulların öğrencileri katıldı. Başkan Gökhan’ ın, öğrencilerin hazırladıkları sergiyi gezmesinin ardından, program çocukların düzenlediği koro ve defileler ile devam etti.

Hafta içerisinde düzenlenen boğaz turu ve iftar yemeği ile yoğun bir şekilde devam eden çevre haftası etkinlikleri, Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilen Uçurtma Şenliği ile son buldu.

Çevre Günü Programı kapsamında Altın Yıllar Yaşam Merkezinde Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar tarafından ATAM Kreş ve Gündüz Bakımevinin minik öğrencilerine çevre bilincinin oluşturulması amacı ile eğitim verildi. Kavcar’ın çevre temizliği hakkında yaptığı sunumun ardından eğitim, kukla gösterisi ile son buldu.