AMBALAJ ATIKLARININ YETKİLENDİRİLMİŞ KURULUŞU

Çevreye Duyarlı Gençler Sosyal Medyada Ses Getirmeye Kararlı

PAGÇEV, Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Living Lab  işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz “Geri Dönüşüm İçerikli Sosyal Medya Kampanyaları Tasarlıyoruz! “ etkinliğinde sevimli maskotumuz PAG ‘ ın da katılımı ile 10-15 yaş arasındaki gençlerimiz geri dönüşümün ne olduğunu öğrendi.

PAGÇEV’in hazırlamış olduğu Geri Dönüşüm sunumuyla ilk etapta eğitim alan çocuklar, ambalaj atıklarını doğru ayırmayı deneyimleyerek atıkların nasıl ayrıştırılması gerektiğini öğrendi.

Daha sonra gençler kendi sosyal medya kampanyalarını tasarlayarak en iyi proje oluşturmak için yarıştı. Kendi projelerini tanıtan gruplar arasında gün boyunca çekişmeli anlar yaşandı. Kaydedilen videolar, 23.06.2017 Cuma günü saat 12:00 de Başakşehir Living Lab’ın Youtube kanalında yayına alınacak. Videolar 30.06.2017 Cuma günü saat 12:00 a kadar yayında kalacak ve oylamaya sunulacak. En çok beğeni alan ( izlenme oranı değil ) ekip ise 1. seçilerek sürpriz bir ödül ile ödüllendirilecek.

Geri dönüşüm çalışmalarını uygulamalı olarak öğrenen çocuklar heyecanlarını bizimle paylaştı:

Meryem Turmer, “Amerika’dan geldik ve İstanbul’da üç yıldır yaşıyoruz. Başakşehir’de oturuyoruz. 6. sınıf öğrencisiyim. Living Lab merkeziyle yeni tanıştım ve çok beğendim. Bugün geri dönüşüm hakkında çok faydalı bilgiler öğrendim. Atıklarımızı nasıl değerlendirebileceğimizi ve bizlere tekrar nasıl döndüğünü öğrendim.”

Ömer Avcıoğlu,” Bir koli atık içerisinden, atıkları geri dönüşüm için ayrıştırmayı uygulamalı öğrenmek çok güzel bir deneyim oldu. Aileme de bu konuda neler yapmaları gerektiğini ben öğreteceğim.”

Tüm takipçilerimizden projeye katılan çocuklarımız için desteğini bekliyoruz.

Çocukların videolarını izlemek için: