AMBALAJ ATIKLARININ YETKİLENDİRİLMİŞ KURULUŞU

Efeler Belediye Çevre Haftasında Çevrecileri Ödüllendirdi

Aydın’ın Efeler İlçesindeBelediye Meydanı Havuz Başında, Efeler Belediyesi ile birlikte gerçekleştirilen Çevre Haftası etkinliğine çevre halkın ve çocukların ilgisi büyük oldu.

Yaklaşık olarak 10.000 kişinin gün boyunca katılım gösterdiği etkinlikte, alana kurulan stantlarda katılımcılara çevre, geri dönüşüm ve atık yönetimi ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

PAG ile gün boyu eğlenen çocuklar,  bol bol fotoğraf çektirmeyi unutmadılar. Standa gelen çocuklar PAG tarafında dağıtılan rüzgar gülü ve balonlarla oyunlar oynadılar.

Bölgedeki çocukların Kaya Geri Dönüşüm tesisine yaptıkları ziyaretlerden oluşan fotoğraflarla süslenen alanda, ambalaj atıklarının geri dönüşüm aşamalarını gösteren videolar izletildi.

Çevre Haftası kapsamında, çevre bilinci oluşturmak ve geri dönüşümün önemine dikkat çekmek için başlatılan geri dönüşüm yarışmalarında öğrenciler kıyasıya yarıştılar. Efeler Belediyesi  tarafından,  Belediye Meclis salonunda düzenlenen törende Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim etti.