AMBALAJ ATIKLARININ YETKİLENDİRİLMİŞ KURULUŞU

Keçiören Belediyesi Çevre Haftası Kapsamında Çevre Duyarlılığını Ödüllendirdi

Keçiören Belediyesi Çevre Haftası Etkinliğini, Keçiören Şehit Kubilay Ortaokulunda, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın da katılımının gerçekleştiği bir törenle kutladı.

Keçiören Belediyesi’ nin çevre ve geri dönüşüm konulu "Çevre Çiçekleri Yarışıyor" resim yarışmasında dereceye girenler 2 Haziran Çevre Haftası gününde sonuçlandı. Dereceye giren öğrencilere Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından hediyeleri takdim edildi.

Başkan Ak ayrıca konuşmasında geri dönüşüme de dikkat çekerek, "Ambalaj atıkları dönüştürülebiliyor, onları geri dönüşüm kutularına atalım. Geri dönüşüm ülke için kazançtır, ülke ekonomisine katkıdır." mesajı verdi. 

Çevre Haftası etkinliğinde çocuklar dağıtılan rüzgar gülü ve balonlar ile oynarken bir yandan da PAG ile doyasıya eğlenme imkanı yakaladı. PAG ile birlikte çevre temalı şarkılarını seslendiren çocuklar, folklor gösterisinin ardından oynadıkları sandalye kapma yarışması ile eğlenceli anlar yaşattılar.

Alanda geri dönüşüm firmaları tarafından açılan tanıtım stantlarını gezen Mustafa Ak ve beraberindekiler, evlerinden ve çevrelerinden topladıkları ambalaj atığı, atık yağ, kağıt ve pilleri geri dönüşüm kutularına bırakan çocuklara satranç takımı, mp3 gibi çeşitli hediyeler dağıttılar.